Laktační poradkyně a dula Marcela z Pardubic

 

Vítejte na mých stránkách

   Laktační poradenství,  příprava k porodu a doprovod k porodu.

 

Kojení, laktační poradenství

    Těší mne, že se právě nacházíte na mých stránkách zaměřených zaprvé na kojení, problémy s kojením a vše, co s kojením souvisí a zadruhé na mnohé, co je spojeno s příchodem děťátka na svět a to z pohledu duly - průvodkyně maminky porodem.

Kojení miminka, zvláště pak v jeho počátku, může být provázeno množstvím otazníků a nenadálých potíží, jako jsou například: kojení a nadýmání, noční kojení, četnost kojení, množství mateřského mléka, příkrmy při kojení ano či ne (nutrilon), jaká stolice je správná ... zánět prsu při kojení, bojkot kojení, mám málo mléka pro svého novorozence, jak správně přiložit k prsu, problémy s bradavkami, vpáčené bradavky atd atd. 

 

    Jakákoliv z těchto otázek ve Vás může vyvolat nejistotu a může vést dokonce i k ukončení kojení. Všechny tyto problémy, ale mohou být, v mnoha případech, i velmi snadno vyřešeny a kojení se pak pro Vás i Vaše miminko může stát společnou radostí. Proto se vždy, co nejdříve obraťte na poradnu, laktační ligu, laktační poradkyni ve svém okolí apod.

    Jako laktační poradkyně Vám mohu poskytnout radu po telefonu, někdy stačí i komunikace emailem a v ideálním případě Vás ráda navštívím, dle Vašich potřeb, u Vás doma, kde je největší pravděpodobnost, že se nám podaří odhalit možné příčiny komplikací. Nabízím také zapůjčení kojenecké váhy. Časem bych ráda nabídku potřeb pro miminka v půjčovničce rozšířila.

Více o kojení naleznete v sekci KOJENÍ.

Dula, příprava k porodu

    Jako DULA (členka ČAD-ČESKÁ ASOCIACE DUL) Vám mohu nabídnout v průběhu těhotenství kvalifikovanou individuální předporodní přípravu, provázení porodem - tedy svou přítomnost u Vašeho porodu a návštěvu po porodu, kde Vám ráda poskytnu rady a pomoc v prvních nejistých krůčcích při péči o Vaše právě narozené miminko. Jako dula Vám mohu pomoci vytvořit si vlastní porodní plán, poskytnout rady, jak vybrat správnou porodnici pro Vás, pomoci získat vhled do problematiky porodnictví u nás (přirozený porodporod doma, Vaše práva v těhotenství a v porodnici apod.) Ráda Vám předám veškeré rady a zkušenosti, které jsem za léta nebyla, abyste se na porod co nejlépe připravila.

Rozsah a způsob pomoci v období těhotenství a při samotném porodu je závislý na Vašich potřebách, představách a možnostech a je variabilní. Přesto Vám možné modely a způsob práce duly ráda představím v sekci  SLUŽBA DULY .

    Zajímáte-li se více o to, co Vám jako dula a laktační poradkyně mohu nabídnout, neváhejte mi napsat nebo zatelefonovat své dotazy, případně si rovnou sjednejte nezávaznou informativní schůzku.


CZIN.eu Pagerank změřil www.CZIN.eu TOPlist odkazy Toplist: Poradna pro kojící matky, dula optimalizace PageRank.cz www.pomocbezhranic.cz - Humanitární organizace ZDROJ.cz - katalog odkazů TOPlist Odkaz.přidat.eu CatRank O DĚTECH Toplink - katalog odkazů